Happening "Go to vote", 10.04.2014 r.

Czy ja też mogę wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Ilu polskich reprezentantów zostanie wybranych? I co najważniejsze: czy mój głos ma znaczenie? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy podczas zorganizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń happeningu profrekwencyjnego „Go to vote”, który odbył się 10 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowych im. Józefa Bema.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 25 maja, a tymczasem w naszym regionie nie każdy wie, że ma prawo wziąć udział w głosowaniu. Informowanie postanowiliśmy zacząć od młodzieży ponadgimnazjalnej.

Happening cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Przy stoisku informacyjnym pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń odpowiadali na pytania i udzielali informacji dotyczących wyborów i Unii Europejskiej. Przez cały czas trwania imprezy każdy chętny mógł oddać głos w sondażu frekwencyjnym i moment wrzucenia głosu do urny utrwalić pamiątkowym zdjęciem. Każda taka aktywność nagradzana była gadżetem i przypinką „GŁOSUJĘ” albo „WIEM, że MAM PRAWO GŁOSU”.

W trakcie happeningu zbieraliśmy  prace do dwóch konkursów: na najlepsze hasło promujące wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 oraz na ważną sprawę, którą powinien się zająć Parlament nowej kadencji. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni- zgłoszeń zebraliśmy bardzo dużo. Z każdego z konkursów z wielkim trudem wybranych zostało trzech laureatów, każdy nagrodzony został pendrivem 2.0/3.0 o pojemności aż 16 GB.

Preferujący pracę drużynową mogli spróbować swoich sił w Europejskim Kole Fortuny. Tutaj również konkurencja była na tyle silna, że zwycięzców udało się wyłonić dopiero w dogrywce. A było o co walczyć! Członkowie pięcioosobowej drużyny zwycięskiej otrzymali w nagrodę pendrive-y 2.0 o pojemności 32 GB.

Wszystkim aktywnie uczestniczącym w happeningu Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń bardzo dziękuje!

20-21 czerwca- biuro ED nieczynne

19.06.2017

Szanowni Państwo! Informujemy, że 20 i 21 czerwca pracujemy poza biurem. Ze względu na to Punkt ED-Toruń będzie tego dnia nieczynny.23 czerwca biuro otwarte będzie od 8:00 do 12:00. Przepraszamy za utrudnienia! Zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem europedirect-torun@byd.pl.

Konkurs grantowy na PIEED

14.06.2017

Komisja Europejska, poprzez swoje Przedstawicielstwo w Polsce, ogłasza zaproszenie do składania wniosków celem wyboru partnerów do prowadzenia Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct (PIEED) w latach 2018-2020. Ostateczny termin składania wniosków to piątek 21 lipca 2017 r. Więcej informacji o konkursie na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce http://ec.europa.eu/poland/grants_pl

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG