Happening "Go to vote", 10.04.2014 r.

Czy ja też mogę wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Ilu polskich reprezentantów zostanie wybranych? I co najważniejsze: czy mój głos ma znaczenie? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy podczas zorganizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń happeningu profrekwencyjnego „Go to vote”, który odbył się 10 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowych im. Józefa Bema.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 25 maja, a tymczasem w naszym regionie nie każdy wie, że ma prawo wziąć udział w głosowaniu. Informowanie postanowiliśmy zacząć od młodzieży ponadgimnazjalnej.

Happening cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Przy stoisku informacyjnym pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń odpowiadali na pytania i udzielali informacji dotyczących wyborów i Unii Europejskiej. Przez cały czas trwania imprezy każdy chętny mógł oddać głos w sondażu frekwencyjnym i moment wrzucenia głosu do urny utrwalić pamiątkowym zdjęciem. Każda taka aktywność nagradzana była gadżetem i przypinką „GŁOSUJĘ” albo „WIEM, że MAM PRAWO GŁOSU”.

W trakcie happeningu zbieraliśmy  prace do dwóch konkursów: na najlepsze hasło promujące wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 oraz na ważną sprawę, którą powinien się zająć Parlament nowej kadencji. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni- zgłoszeń zebraliśmy bardzo dużo. Z każdego z konkursów z wielkim trudem wybranych zostało trzech laureatów, każdy nagrodzony został pendrivem 2.0/3.0 o pojemności aż 16 GB.

Preferujący pracę drużynową mogli spróbować swoich sił w Europejskim Kole Fortuny. Tutaj również konkurencja była na tyle silna, że zwycięzców udało się wyłonić dopiero w dogrywce. A było o co walczyć! Członkowie pięcioosobowej drużyny zwycięskiej otrzymali w nagrodę pendrive-y 2.0 o pojemności 32 GB.

Wszystkim aktywnie uczestniczącym w happeningu Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń bardzo dziękuje!

Dzień Europy w Inowrocławiu w ramach ETM! - 6 maja

25.04.2017

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń przy Wydziale Technicznym WSG wraz z Wydziałem Zarządzania i Nauk Społecznych WSG zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Europy po patronatem ETM! Do udziału w wydarzeniu szczególnie zapraszamy szkoły i przedszkola – przyjdźcie całą klasą! Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych na adres e-mail: europedirect-torun@byd.pl lub telefonicznie: (52) 567 00 09.

Komisarz UE w Jordankach! 29 maja

25.04.2017

29 maja nasze miasto odwiedzi komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Bedzie to kolejna okazja, aby porozmawiać z komisarzem o kwestiach związanych ze zdrowiem i zdrową żywnością. Komisarz odwiedzi rozbudowywany szpital toruński, którego renowacja możliwa była dzięki pożyczce w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy oraz spotka się z obywatelami w Centrum Kulturalno-Koncertowym Jordanki. Zapraszamy całe grupy zainteresowanych tematem do zgłaszania się!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG