Warsztaty w ramach BFN, 25.05.2015 r.

   25 maja 2015 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery Szok zorganizował w Inowrocławiu warsztaty „Aktywność po europejsku” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

   Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.

   Celem warsztatów jest promocja mobilności, nauki języków obcych, włączenia społecznego, kreatywnego myślenia i przedsiębiorczości.

    W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Inowrocławia. Zajęcia rozpoczęły się od  energizera, którego celem było pokazanie młodzieży, że każdy ma umiejętności i talenty, które mogą być przydatne na rynku pracy. Następnie  rozmawialiśmy na temat zatrudnienia, zgłębialiśmy sekrety dobrego CV oraz poznaliśmy pułapki rozmów kwalifikacyjnych.  Młodzież nauczyła się także poruszać po stronie EURES - wyszukiwała ciekawych ofert pracy, dowiedziała się, jak uzupełnić swoje CV on-line i wyszukać informacji na temat warunków życia w poszczególnych państwa Unii Europejskiej. Druga część warsztatów została z kolei poświęcona aktywności obywatelskiej - w teorii i praktyce. Młodzież najpierw zastanawiała się nad znaczeniem pojęcia "aktywność obywatelska", a następnie w grupach realizował konkretne projekty z zakresu aktywności europejskiej. Spotkanie urozmaicone było quizem i konkursami, które wyłoniły zwycięzców europejskich gadżetów. Każdy uczestnik otrzymał pakiet publikacji i materiałów poświęconych tematyce europejskiej.

   Zdobyte umiejętności pomogą młodzieży odnaleźć siebie na wymagającym rynku pracy i ułatwią im stawianie pierwszych kroków w rzeczywistości społeczno – ekonomicznej.
 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG