Warsztaty w ramach BFN, 25.05.2015 r.

   25 maja 2015 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery Szok zorganizował w Inowrocławiu warsztaty „Aktywność po europejsku” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

   Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.

   Celem warsztatów jest promocja mobilności, nauki języków obcych, włączenia społecznego, kreatywnego myślenia i przedsiębiorczości.

    W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Inowrocławia. Zajęcia rozpoczęły się od  energizera, którego celem było pokazanie młodzieży, że każdy ma umiejętności i talenty, które mogą być przydatne na rynku pracy. Następnie  rozmawialiśmy na temat zatrudnienia, zgłębialiśmy sekrety dobrego CV oraz poznaliśmy pułapki rozmów kwalifikacyjnych.  Młodzież nauczyła się także poruszać po stronie EURES - wyszukiwała ciekawych ofert pracy, dowiedziała się, jak uzupełnić swoje CV on-line i wyszukać informacji na temat warunków życia w poszczególnych państwa Unii Europejskiej. Druga część warsztatów została z kolei poświęcona aktywności obywatelskiej - w teorii i praktyce. Młodzież najpierw zastanawiała się nad znaczeniem pojęcia "aktywność obywatelska", a następnie w grupach realizował konkretne projekty z zakresu aktywności europejskiej. Spotkanie urozmaicone było quizem i konkursami, które wyłoniły zwycięzców europejskich gadżetów. Każdy uczestnik otrzymał pakiet publikacji i materiałów poświęconych tematyce europejskiej.

   Zdobyte umiejętności pomogą młodzieży odnaleźć siebie na wymagającym rynku pracy i ułatwią im stawianie pierwszych kroków w rzeczywistości społeczno – ekonomicznej.
 

Dzień Europy w Inowrocławiu w ramach ETM! - 6 maja

25.04.2017

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń przy Wydziale Technicznym WSG wraz z Wydziałem Zarządzania i Nauk Społecznych WSG zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Europy po patronatem ETM! Do udziału w wydarzeniu szczególnie zapraszamy szkoły i przedszkola – przyjdźcie całą klasą! Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych na adres e-mail: europedirect-torun@byd.pl lub telefonicznie: (52) 567 00 09.

Komisarz UE w Jordankach! 29 maja

25.04.2017

29 maja nasze miasto odwiedzi komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Bedzie to kolejna okazja, aby porozmawiać z komisarzem o kwestiach związanych ze zdrowiem i zdrową żywnością. Komisarz odwiedzi rozbudowywany szpital toruński, którego renowacja możliwa była dzięki pożyczce w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy oraz spotka się z obywatelami w Centrum Kulturalno-Koncertowym Jordanki. Zapraszamy całe grupy zainteresowanych tematem do zgłaszania się!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG