Warsztaty w ramach BFN, 25.05.2015 r.

   25 maja 2015 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery Szok zorganizował w Inowrocławiu warsztaty „Aktywność po europejsku” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

   Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.

   Celem warsztatów jest promocja mobilności, nauki języków obcych, włączenia społecznego, kreatywnego myślenia i przedsiębiorczości.

    W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Inowrocławia. Zajęcia rozpoczęły się od  energizera, którego celem było pokazanie młodzieży, że każdy ma umiejętności i talenty, które mogą być przydatne na rynku pracy. Następnie  rozmawialiśmy na temat zatrudnienia, zgłębialiśmy sekrety dobrego CV oraz poznaliśmy pułapki rozmów kwalifikacyjnych.  Młodzież nauczyła się także poruszać po stronie EURES - wyszukiwała ciekawych ofert pracy, dowiedziała się, jak uzupełnić swoje CV on-line i wyszukać informacji na temat warunków życia w poszczególnych państwa Unii Europejskiej. Druga część warsztatów została z kolei poświęcona aktywności obywatelskiej - w teorii i praktyce. Młodzież najpierw zastanawiała się nad znaczeniem pojęcia "aktywność obywatelska", a następnie w grupach realizował konkretne projekty z zakresu aktywności europejskiej. Spotkanie urozmaicone było quizem i konkursami, które wyłoniły zwycięzców europejskich gadżetów. Każdy uczestnik otrzymał pakiet publikacji i materiałów poświęconych tematyce europejskiej.

   Zdobyte umiejętności pomogą młodzieży odnaleźć siebie na wymagającym rynku pracy i ułatwią im stawianie pierwszych kroków w rzeczywistości społeczno – ekonomicznej.
 

Informacje urlopowe

31.07.2022

1.08-31.08 - przerwa urlopowa. Kontakt tylko mailowy

Zaproszenie

20.07.2022

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów - Zapraszamy

EUROPE DIRECT Toruń