Warsztaty w ramach BFN, 25.05.2015 r.

   25 maja 2015 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery Szok zorganizował w Inowrocławiu warsztaty „Aktywność po europejsku” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

   Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.

   Celem warsztatów jest promocja mobilności, nauki języków obcych, włączenia społecznego, kreatywnego myślenia i przedsiębiorczości.

    W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Inowrocławia. Zajęcia rozpoczęły się od  energizera, którego celem było pokazanie młodzieży, że każdy ma umiejętności i talenty, które mogą być przydatne na rynku pracy. Następnie  rozmawialiśmy na temat zatrudnienia, zgłębialiśmy sekrety dobrego CV oraz poznaliśmy pułapki rozmów kwalifikacyjnych.  Młodzież nauczyła się także poruszać po stronie EURES - wyszukiwała ciekawych ofert pracy, dowiedziała się, jak uzupełnić swoje CV on-line i wyszukać informacji na temat warunków życia w poszczególnych państwa Unii Europejskiej. Druga część warsztatów została z kolei poświęcona aktywności obywatelskiej - w teorii i praktyce. Młodzież najpierw zastanawiała się nad znaczeniem pojęcia "aktywność obywatelska", a następnie w grupach realizował konkretne projekty z zakresu aktywności europejskiej. Spotkanie urozmaicone było quizem i konkursami, które wyłoniły zwycięzców europejskich gadżetów. Każdy uczestnik otrzymał pakiet publikacji i materiałów poświęconych tematyce europejskiej.

   Zdobyte umiejętności pomogą młodzieży odnaleźć siebie na wymagającym rynku pracy i ułatwią im stawianie pierwszych kroków w rzeczywistości społeczno – ekonomicznej.
 

20-21 czerwca- biuro ED nieczynne

19.06.2017

Szanowni Państwo! Informujemy, że 20 i 21 czerwca pracujemy poza biurem. Ze względu na to Punkt ED-Toruń będzie tego dnia nieczynny.23 czerwca biuro otwarte będzie od 8:00 do 12:00. Przepraszamy za utrudnienia! Zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem europedirect-torun@byd.pl.

Konkurs grantowy na PIEED

14.06.2017

Komisja Europejska, poprzez swoje Przedstawicielstwo w Polsce, ogłasza zaproszenie do składania wniosków celem wyboru partnerów do prowadzenia Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct (PIEED) w latach 2018-2020. Ostateczny termin składania wniosków to piątek 21 lipca 2017 r. Więcej informacji o konkursie na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce http://ec.europa.eu/poland/grants_pl

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG