Konkurs dla młodych tłumaczy!

Poszerzanie horyzontów, poznawanie nowych ludzi i kultur, możliwość znalezienia pracy w dowolnym państwie UE… To wszystko jest możliwe dzięki znajomości języków obcych! Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej zaprasza uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie Juvenes Translatores.

Jevenes Translatores (łac. młodzi tłumacze) organizowany jest rokrocznie od 2007 roku a jego priorytetowym celem jest popularyzowanie nauki języków obcych oraz zapoznanie młodzieży z zawodem tłumacza.

W tegorocznej edycji konkursu młodzi tłumacze zmierzą się z tekstami poświęconymi 60. rocznicy podpisania traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Zadaniem uczniów będzie przetłumaczenie jednostronicowego tekstu z jednego języka urzędowego UE na inny.

Günther H. Oettinger, unijny komisarz ds. budżetu, zasobów ludzkich i tłumaczeń pisemnych, określił konkurs jako wspaniałą inicjatywę, podkreślającą najważniejsze atuty UE – różnorodność językową oraz utalentowaną młodzież. „Zachęcam szkoły z całej Europy do udziału w tym konkursie” – dodał.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy urodzili się w 2000 roku i odbędzie się 23 listopada, równocześnie we wszystkich szkołach w UE.

Jest to świetna okazja do sprawdzenia się jako tłumacz pisemny, a także do wygrania atrakcyjnych nagród, których uroczyste wręczenie odbędzie się w kwietniu 2018 roku w Brukseli.

Rejestracja do udziału w konkursie potrwa do 20 października – formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/translatores.

Po aktualne informacje oraz możliwość wymiany spostrzeżeń na temat konkursu zapraszamy również na stronę: https://www.facebook.com/translatores.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój"

18.10.2017

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz i Toruń przy WSG oraz Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu zapraszają na seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój". Wydarzenie odbędzie się 26 października br. - zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału!

17-20.10. Biuro nieczynne

17.10.2017

W dniach 17-20.10. (wtorek-piątek) biuro Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu będzie zamknięte. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl. Odpowiemy na wszystkie wiadomości!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG