Konkurs dla młodych tłumaczy!

Poszerzanie horyzontów, poznawanie nowych ludzi i kultur, możliwość znalezienia pracy w dowolnym państwie UE… To wszystko jest możliwe dzięki znajomości języków obcych! Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej zaprasza uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie Juvenes Translatores.

Jevenes Translatores (łac. młodzi tłumacze) organizowany jest rokrocznie od 2007 roku a jego priorytetowym celem jest popularyzowanie nauki języków obcych oraz zapoznanie młodzieży z zawodem tłumacza.

W tegorocznej edycji konkursu młodzi tłumacze zmierzą się z tekstami poświęconymi 60. rocznicy podpisania traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Zadaniem uczniów będzie przetłumaczenie jednostronicowego tekstu z jednego języka urzędowego UE na inny.

Günther H. Oettinger, unijny komisarz ds. budżetu, zasobów ludzkich i tłumaczeń pisemnych, określił konkurs jako wspaniałą inicjatywę, podkreślającą najważniejsze atuty UE – różnorodność językową oraz utalentowaną młodzież. „Zachęcam szkoły z całej Europy do udziału w tym konkursie” – dodał.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy urodzili się w 2000 roku i odbędzie się 23 listopada, równocześnie we wszystkich szkołach w UE.

Jest to świetna okazja do sprawdzenia się jako tłumacz pisemny, a także do wygrania atrakcyjnych nagród, których uroczyste wręczenie odbędzie się w kwietniu 2018 roku w Brukseli.

Rejestracja do udziału w konkursie potrwa do 20 października – formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/translatores.

Po aktualne informacje oraz możliwość wymiany spostrzeżeń na temat konkursu zapraszamy również na stronę: https://www.facebook.com/translatores.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

18.09.2018

Komisja Europejska proponuje środki służące zapewnieniu wolnych i uczciwych wyborów europejskich

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

17.09.2018

Walka z praniem pieniędzy - ważny komunikat

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG