Konkurs dla młodych tłumaczy!

Poszerzanie horyzontów, poznawanie nowych ludzi i kultur, możliwość znalezienia pracy w dowolnym państwie UE… To wszystko jest możliwe dzięki znajomości języków obcych! Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej zaprasza uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie Juvenes Translatores.

Jevenes Translatores (łac. młodzi tłumacze) organizowany jest rokrocznie od 2007 roku a jego priorytetowym celem jest popularyzowanie nauki języków obcych oraz zapoznanie młodzieży z zawodem tłumacza.

W tegorocznej edycji konkursu młodzi tłumacze zmierzą się z tekstami poświęconymi 60. rocznicy podpisania traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Zadaniem uczniów będzie przetłumaczenie jednostronicowego tekstu z jednego języka urzędowego UE na inny.

Günther H. Oettinger, unijny komisarz ds. budżetu, zasobów ludzkich i tłumaczeń pisemnych, określił konkurs jako wspaniałą inicjatywę, podkreślającą najważniejsze atuty UE – różnorodność językową oraz utalentowaną młodzież. „Zachęcam szkoły z całej Europy do udziału w tym konkursie” – dodał.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy urodzili się w 2000 roku i odbędzie się 23 listopada, równocześnie we wszystkich szkołach w UE.

Jest to świetna okazja do sprawdzenia się jako tłumacz pisemny, a także do wygrania atrakcyjnych nagród, których uroczyste wręczenie odbędzie się w kwietniu 2018 roku w Brukseli.

Rejestracja do udziału w konkursie potrwa do 20 października – formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/translatores.

Po aktualne informacje oraz możliwość wymiany spostrzeżeń na temat konkursu zapraszamy również na stronę: https://www.facebook.com/translatores.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG