Orędzie Przewodniczącego KE - 13/09/2017

W najbliższą środę Jean-Claude Juncker wygłosi Orędzie o stanie Unii Europejskiej w 2017 roku. Jest to najważniejsze przemówienie Przewodniczącego Komisji Europejskiej, podsumowujące dotychczasowe działania Unii oraz prezentujące długofalową wizję jej rozwoju.

Co okaże się najważniejszym punktem debaty? Bezpieczeństwo? Migracje? Zatrudnienie  w UE?

Podczas swojego wystąpienia J-C Juncker odniesie się do problemów, przedstawionych w opublikowanej w marcu br. Białej Księdze w sprawie przyszłości Europy. Poruszone zostaną zatem kwestie związane z wpływem nowych technologii na społeczeństwo i zatrudnienie, obawami dotyczącymi globalizacji, wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem oraz klimatem narastającego populizmu.

Egzemplarze Białej Księgi dostępne są w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 25b – zapraszamy do zapoznania się z ich treścią, a następnie do wypełnienia formularza, w którym obywatele UE mogą przekazać swoje opinie i uwagi odnośnie tematów poruszonych w Białej Księdze, a konkretnie w kontekście przygotowania Przewodniczącego do orędzia.

Formularz dostępny jest tutaj.

Gorąco zapraszamy także do śledzenia relacji z przemówienia oraz do zapoznania się z oficjalną stroną http://www.soteu.eu/.

Seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój"

18.10.2017

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz i Toruń przy WSG oraz Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu zapraszają na seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój". Wydarzenie odbędzie się 26 października br. - zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału!

17-20.10. Biuro nieczynne

17.10.2017

W dniach 17-20.10. (wtorek-piątek) biuro Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu będzie zamknięte. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl. Odpowiemy na wszystkie wiadomości!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG