Orędzie Przewodniczącego KE - 13/09/2017

W najbliższą środę Jean-Claude Juncker wygłosi Orędzie o stanie Unii Europejskiej w 2017 roku. Jest to najważniejsze przemówienie Przewodniczącego Komisji Europejskiej, podsumowujące dotychczasowe działania Unii oraz prezentujące długofalową wizję jej rozwoju.

Co okaże się najważniejszym punktem debaty? Bezpieczeństwo? Migracje? Zatrudnienie  w UE?

Podczas swojego wystąpienia J-C Juncker odniesie się do problemów, przedstawionych w opublikowanej w marcu br. Białej Księdze w sprawie przyszłości Europy. Poruszone zostaną zatem kwestie związane z wpływem nowych technologii na społeczeństwo i zatrudnienie, obawami dotyczącymi globalizacji, wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem oraz klimatem narastającego populizmu.

Egzemplarze Białej Księgi dostępne są w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 25b – zapraszamy do zapoznania się z ich treścią, a następnie do wypełnienia formularza, w którym obywatele UE mogą przekazać swoje opinie i uwagi odnośnie tematów poruszonych w Białej Księdze, a konkretnie w kontekście przygotowania Przewodniczącego do orędzia.

Formularz dostępny jest tutaj.

Gorąco zapraszamy także do śledzenia relacji z przemówienia oraz do zapoznania się z oficjalną stroną http://www.soteu.eu/.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG