Europejski Tydzień Miast i Regionów 2017

9-12 października w Brukseli odbędzie się piętnasta edycja Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów.

Jest to wydarzenie, w trakcie którego regionalni i miejscy przedstawiciele organów administracyjnych, a także eksperci i naukowcy mają okazję do wymiany poglądów, wiedzy i praktyk w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad 100 warsztatach, debatach i wystawach.

Organizatorami wydarzenia są Komitet Regionów UE (KR) oraz Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO), natomiast jego uczestnikami mogą być wszyscy urzędnicy szczebla lokalnego, regionalnego, krajowego i europejskiego, interesujący się szczególnie polityką regionalną i miejską.

Informacje udostępniane rokrocznie przez instytucje UE w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów tworzą możliwość stworzenia sieci kontaktów z przedstawicielami innych państw, a także mają znaczenie dla profesjonalnego zarządzania funduszami unijnymi.

Zapisy potrwają do 29 września – zapraszamy do rejestracji: http://bit.ly/2h3tewm.

Przy okazji przypominamy o dzisiejszym dyżurze eksperta ds. funduszy europejskich - godz. 16.00-19.00 Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń ul. Grunwaldzka 25b.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG