Europejski Tydzień Miast i Regionów 2017

9-12 października w Brukseli odbędzie się piętnasta edycja Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów.

Jest to wydarzenie, w trakcie którego regionalni i miejscy przedstawiciele organów administracyjnych, a także eksperci i naukowcy mają okazję do wymiany poglądów, wiedzy i praktyk w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad 100 warsztatach, debatach i wystawach.

Organizatorami wydarzenia są Komitet Regionów UE (KR) oraz Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO), natomiast jego uczestnikami mogą być wszyscy urzędnicy szczebla lokalnego, regionalnego, krajowego i europejskiego, interesujący się szczególnie polityką regionalną i miejską.

Informacje udostępniane rokrocznie przez instytucje UE w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów tworzą możliwość stworzenia sieci kontaktów z przedstawicielami innych państw, a także mają znaczenie dla profesjonalnego zarządzania funduszami unijnymi.

Zapisy potrwają do 29 września – zapraszamy do rejestracji: http://bit.ly/2h3tewm.

Przy okazji przypominamy o dzisiejszym dyżurze eksperta ds. funduszy europejskich - godz. 16.00-19.00 Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń ul. Grunwaldzka 25b.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

18.09.2018

Komisja Europejska proponuje środki służące zapewnieniu wolnych i uczciwych wyborów europejskich

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

17.09.2018

Walka z praniem pieniędzy - ważny komunikat

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG