26 września - Europejski Dzień Języków

26 września 2001 roku z inicjatywy Unii Europejskiej i Rady Europy odbyła się pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków. Z tej okazji w całej Europie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu zachęcić społeczeństwo do nauki języków obcych oraz uświadomić, jak istotną rolę odgrywają one w naszym życiu.

W dniu jutrzejszym Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizuje seminarium językowe „EU Speaking” w Inowrocławiu, w którym udział wezmą uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego.

Biuro Punktu w Toruniu będzie zamknięte - zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl oraz do śledzenia naszej strony i profilu na Facebooku, gdzie już wkrótce pojawią się relacje z jutrzejszego wydarzenia!

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG