26 września - Europejski Dzień Języków

26 września 2001 roku z inicjatywy Unii Europejskiej i Rady Europy odbyła się pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków. Z tej okazji w całej Europie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu zachęcić społeczeństwo do nauki języków obcych oraz uświadomić, jak istotną rolę odgrywają one w naszym życiu.

W dniu jutrzejszym Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizuje seminarium językowe „EU Speaking” w Inowrocławiu, w którym udział wezmą uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego.

Biuro Punktu w Toruniu będzie zamknięte - zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl oraz do śledzenia naszej strony i profilu na Facebooku, gdzie już wkrótce pojawią się relacje z jutrzejszego wydarzenia!

 

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG