Europejski Dzień Języków za nami!

26 września 2017 roku na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu zorganizowany został Europejski Dzień Języków. Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń przygotował seminarium językowe „EU Speaking”, w którym wzięli udział uczniowie klas lingwistycznych III Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu.

Część merytoryczno-wykładowa poświęcona została informacjom na temat języków używanych w Europie, różnorodności kulturowej oraz możliwościach, jakie stwarza nauka języków obcych. Przedstawione zostały także cele oraz idea EDJ.

W drugiej części uczniowie sami mogli wykazać się wiedzą na temat wybranych państw Unii Europejskiej, biorąc udział w quizie, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkurencji „Tongue-twisters – łamańce językowe”. Jak na uczniów klas lingwistycznych przystało – wszyscy świetnie sobie poradzili!

Europejski Dzień Języków to wydarzenie, które z inicjatywy Unii Europejskiej i Rady Europy organizowane jest co roku 26 września. Z tej okazji w wielu miastach w Europie przygotowywane są wydarzenia promujące naukę języków obcych oraz wielokulturowość, w myśl idei UE – „Zjednoczeni w różnorodności”.

.

Komunikat Komisji Europejskiej

19.06.2018

Komisja Europejska rozpoczyna debatę na temat sztucznej inteligencji w sferze etycznej i społecznej.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem.

Biuro zamknięte

15.06.2018

W dniach 18-21 czerwca biuro zamknięte. Jesteśmy na szkoleniu z EURODESKu.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG