Europejski Dzień Języków za nami!

26 września 2017 roku na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu zorganizowany został Europejski Dzień Języków. Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń przygotował seminarium językowe „EU Speaking”, w którym wzięli udział uczniowie klas lingwistycznych III Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu.

Część merytoryczno-wykładowa poświęcona została informacjom na temat języków używanych w Europie, różnorodności kulturowej oraz możliwościach, jakie stwarza nauka języków obcych. Przedstawione zostały także cele oraz idea EDJ.

W drugiej części uczniowie sami mogli wykazać się wiedzą na temat wybranych państw Unii Europejskiej, biorąc udział w quizie, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkurencji „Tongue-twisters – łamańce językowe”. Jak na uczniów klas lingwistycznych przystało – wszyscy świetnie sobie poradzili!

Europejski Dzień Języków to wydarzenie, które z inicjatywy Unii Europejskiej i Rady Europy organizowane jest co roku 26 września. Z tej okazji w wielu miastach w Europie przygotowywane są wydarzenia promujące naukę języków obcych oraz wielokulturowość, w myśl idei UE – „Zjednoczeni w różnorodności”.

.

Seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój"

18.10.2017

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz i Toruń przy WSG oraz Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu zapraszają na seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój". Wydarzenie odbędzie się 26 października br. - zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału!

17-20.10. Biuro nieczynne

17.10.2017

W dniach 17-20.10. (wtorek-piątek) biuro Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu będzie zamknięte. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl. Odpowiemy na wszystkie wiadomości!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG