Konkurs na scenariusz lekcji europejskiej!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz sieć Team Europe zapraszają nauczycieli oraz pracowników bibliotek szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie na scenariusze lekcji europejskich!

Konkurs organizowany jest z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Zadaniem uczestników jest stworzenie scenariusza lekcji dotyczącej Unii Europejskiej. W ocenie najlepszego z nich komisja będzie brała pod uwagę wykazanie się kreatywnością oraz pomysły na zaangażowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa.

Nagrodą w konkursie jest udział w trzydniowym wyjeździe studyjnym do Brukseli na spotkania z przedstawicielami instytucji unijnych. Ponadto 15 najlepszych scenariuszy zostanie opublikowanych przez Komisję Europejską w Polsce.

Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada br.

Więcej informacji: konkurs: lekcja europejska.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG