Konkurs na scenariusz lekcji europejskiej!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz sieć Team Europe zapraszają nauczycieli oraz pracowników bibliotek szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie na scenariusze lekcji europejskich!

Konkurs organizowany jest z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Zadaniem uczestników jest stworzenie scenariusza lekcji dotyczącej Unii Europejskiej. W ocenie najlepszego z nich komisja będzie brała pod uwagę wykazanie się kreatywnością oraz pomysły na zaangażowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa.

Nagrodą w konkursie jest udział w trzydniowym wyjeździe studyjnym do Brukseli na spotkania z przedstawicielami instytucji unijnych. Ponadto 15 najlepszych scenariuszy zostanie opublikowanych przez Komisję Europejską w Polsce.

Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada br.

Więcej informacji: konkurs: lekcja europejska.

Seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój"

18.10.2017

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz i Toruń przy WSG oraz Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu zapraszają na seminarium "Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój". Wydarzenie odbędzie się 26 października br. - zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału!

17-20.10. Biuro nieczynne

17.10.2017

W dniach 17-20.10. (wtorek-piątek) biuro Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu będzie zamknięte. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl. Odpowiemy na wszystkie wiadomości!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG