Konkurs na scenariusz lekcji europejskiej!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz sieć Team Europe zapraszają nauczycieli oraz pracowników bibliotek szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie na scenariusze lekcji europejskich!

Konkurs organizowany jest z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Zadaniem uczestników jest stworzenie scenariusza lekcji dotyczącej Unii Europejskiej. W ocenie najlepszego z nich komisja będzie brała pod uwagę wykazanie się kreatywnością oraz pomysły na zaangażowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa.

Nagrodą w konkursie jest udział w trzydniowym wyjeździe studyjnym do Brukseli na spotkania z przedstawicielami instytucji unijnych. Ponadto 15 najlepszych scenariuszy zostanie opublikowanych przez Komisję Europejską w Polsce.

Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada br.

Więcej informacji: konkurs: lekcja europejska.

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG