Szczyt Konsumencki w Bratysławie

     W dniu dzisiejszym, w stolicy Słowacji, Bratysławie, odbył się Szczyt Konsumencki „For Equal Quality Of Products For All”. Wzięli w nim udział członkowie Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa i gospodarki państw UE oraz przedstawiciele stowarzyszeń konsumenckich.

     Szczyt Konsumencki jest inicjatywą państw Europy Środkowo-Wschodniej, które sprzeciwiają się różnicowaniu składów z pozoru takich samych produktów, przy zachowaniu tych samych cen. Państwa te zarzucają międzynarodowym koncernom sprzedawanie w krajach tzw. „nowej Unii” produktów gorszej jakości opakowanych w ten sam sposób, jak produkty lepsze jakościowo, dostępne na rynkach państw tzw. „starej Unii”. Producenci wykorzystują w ten sposób zaufanie, jakim konsumenci darzą ich marki i zarabiają na tym dodatkowo.

     Problem ten nie jest zjawiskiem nowym i trwa już od lat. Do kwestii tej odniósł się Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, który podczas swojego wrześniowego orędzia o stanie UE powiedział, że we wspólnej Europie nie może być miejsca dla dwóch kategorii konsumentów - Nie mogę zaakceptować, by ludziom w niektórych częściach Europy sprzedawano w tych samych opakowaniach produkty gorszej jakości – powiedział szef KE.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem KE: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-3867_en.htm.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG