Seminarium

26 października na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbyło się seminarium „Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój”. Wydarzenie, będące częścią ogólnopolskiej kampanii „Time to Move”, zorganizowane zostało przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń i Bydgoszcz we współpracy z ekspertami Team Europe, Eurodesk i EURES.

 

Pierwsza część wydarzenia składała się z wystąpień ekspertów z zakresu edukacji, pracy i możliwości jakie stwarza Unia Europejska młodym ludziom. Była to okazja do zdobycia przydatnych informacji, a także do podjęcia debaty nad przyszłością zjednoczonej Europy. W drugiej części seminarium uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w praktycznych warsztatach o tematyce europejskiej (także w języku angielskim).Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ok. 130 osób z Inowrocławia i okolic.

Smog. Ciemna strona energii

21.11.2017

Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem? Jak radzimy sobie ze smogiem, co jeszcze możemy zrobić i co powinny robić władze samorządowe? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji pt. „Smog. Ciemna strona energii”, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału!

Dyżur eksperta ds. funduszy europejskich!

18.11.2017

   Już za tydzień (27.11.) w biurze Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu odbędzie się bezpłatny dyżur eksperta do spraw funduszy europejskich! Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG