Seminarium "Młodzi w Europie - edukacja, praca, rozwój"

26 października na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbyło się seminarium „Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój”. Wydarzenie, będące częścią ogólnopolskiej kampanii „Time to Move”, zorganizowane zostało przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń i Bydgoszcz we współpracy z ekspertami Team Europe, Eurodesk i EURES.

 

Pierwsza część wydarzenia składała się z wystąpień ekspertów z zakresu edukacji, pracy i możliwości jakie stwarza Unia Europejska młodym ludziom. Była to okazja do zdobycia przydatnych informacji, a także do podjęcia debaty nad przyszłością zjednoczonej Europy. W drugiej części seminarium uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w praktycznych warsztatach o tematyce europejskiej (także w języku angielskim).Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ok. 130 osób z Inowrocławia i okolic.

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG