Seminarium "Młodzi w Europie - edukacja, praca, rozwój"

26 października na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbyło się seminarium „Młodzi w Europie: edukacja, praca, rozwój”. Wydarzenie, będące częścią ogólnopolskiej kampanii „Time to Move”, zorganizowane zostało przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń i Bydgoszcz we współpracy z ekspertami Team Europe, Eurodesk i EURES.

 

Pierwsza część wydarzenia składała się z wystąpień ekspertów z zakresu edukacji, pracy i możliwości jakie stwarza Unia Europejska młodym ludziom. Była to okazja do zdobycia przydatnych informacji, a także do podjęcia debaty nad przyszłością zjednoczonej Europy. W drugiej części seminarium uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w praktycznych warsztatach o tematyce europejskiej (także w języku angielskim).Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ok. 130 osób z Inowrocławia i okolic.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG