Rusza XIII edycja "Gwiezdnego Kręgu"

Rusza XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"! Przedsięwzięcie realizowane jest od 2004 roku i skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

Zawody Olimpiady są trójstopniowe - I etap odbywa się w szkołach, a jego uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na 50 pytań zamkniętych dotyczących Unii Europejskiej. II stopień to etap okręgowy, który składać się będzie z dwóch części: 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz zadanie napisania eseju. Na III stopień Olimpiady - stopień centralny - składać się będą trzy części: test złożony z 20 pytań otwartych, odpowiedź ustna oraz debata.

Na zwycięzcę Olimpiady czeka wyjątkowa nagroda - płatny staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Europosła Janusza Lewandowskiego! Pozostali laureaci będą mieli szansę wygrać wyjazd studyjny do PE oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać swój udział do 19 listopada 2017 roku. Szczegółowy harmonogram Olimpiady dostępny jest na stronie: www.gwiezdnykrag.pl.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce, Centra Dokumentacji Europejskiej w Polsce, Słupski Instytut ds. Młodzieży oraz Miasto Słupsk.

Smog. Ciemna strona energii

21.11.2017

Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem? Jak radzimy sobie ze smogiem, co jeszcze możemy zrobić i co powinny robić władze samorządowe? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji pt. „Smog. Ciemna strona energii”, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału!

Dyżur eksperta ds. funduszy europejskich!

18.11.2017

   Już za tydzień (27.11.) w biurze Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu odbędzie się bezpłatny dyżur eksperta do spraw funduszy europejskich! Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG