Rusza XIII edycja "Gwiezdnego Kręgu"

Rusza XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"! Przedsięwzięcie realizowane jest od 2004 roku i skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

Zawody Olimpiady są trójstopniowe - I etap odbywa się w szkołach, a jego uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na 50 pytań zamkniętych dotyczących Unii Europejskiej. II stopień to etap okręgowy, który składać się będzie z dwóch części: 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz zadanie napisania eseju. Na III stopień Olimpiady - stopień centralny - składać się będą trzy części: test złożony z 20 pytań otwartych, odpowiedź ustna oraz debata.

Na zwycięzcę Olimpiady czeka wyjątkowa nagroda - płatny staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Europosła Janusza Lewandowskiego! Pozostali laureaci będą mieli szansę wygrać wyjazd studyjny do PE oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać swój udział do 19 listopada 2017 roku. Szczegółowy harmonogram Olimpiady dostępny jest na stronie: www.gwiezdnykrag.pl.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce, Centra Dokumentacji Europejskiej w Polsce, Słupski Instytut ds. Młodzieży oraz Miasto Słupsk.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG