Lekcje europejskie w Wąpielsku

Ile państw należy do Unii Europejskiej? W których używa się wspólnej waluty – euro? Jak ma na imię maskotka UE? Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąpielsku znają odpowiedzi na wszystkie te pytania!

 

 

 

 

 

 

 

 

W ubiegłym tygodniu w SP w Wąpielsku Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizował lekcje europejskie dla klas II-III, IV-V i VI-VII. Dla poszczególnych grup wiekowych przygotowane zostały specjalne zadania i atrakcje, dzięki którym dzieci mogły w łatwy sposób przyswoić wiedzę dotyczącą UE. Uczniowie klas II-III zaprojektowali stroje dla Syriusza, uczniowie klas IV-V przedstawili własne propozycje wizerunku polskiej wersji waluty euro, natomiast najstarsi uczniowie rozwiązali quiz dotyczący instytucji UE oraz krzyżówkę, dzięki której poznali bliżej Bułgarię i Rumunię.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali szkolne kalendarze europejskie, natomiast najaktywniejsi uczniowie zostali dodatkowo nagrodzeni gadżetami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG