Lekcje europejskie w Wąpielsku

Ile państw należy do Unii Europejskiej? W których używa się wspólnej waluty – euro? Jak ma na imię maskotka UE? Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąpielsku znają odpowiedzi na wszystkie te pytania!

 

 

 

 

 

 

 

 

W ubiegłym tygodniu w SP w Wąpielsku Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizował lekcje europejskie dla klas II-III, IV-V i VI-VII. Dla poszczególnych grup wiekowych przygotowane zostały specjalne zadania i atrakcje, dzięki którym dzieci mogły w łatwy sposób przyswoić wiedzę dotyczącą UE. Uczniowie klas II-III zaprojektowali stroje dla Syriusza, uczniowie klas IV-V przedstawili własne propozycje wizerunku polskiej wersji waluty euro, natomiast najstarsi uczniowie rozwiązali quiz dotyczący instytucji UE oraz krzyżówkę, dzięki której poznali bliżej Bułgarię i Rumunię.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali szkolne kalendarze europejskie, natomiast najaktywniejsi uczniowie zostali dodatkowo nagrodzeni gadżetami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smog. Ciemna strona energii

21.11.2017

Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem? Jak radzimy sobie ze smogiem, co jeszcze możemy zrobić i co powinny robić władze samorządowe? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji pt. „Smog. Ciemna strona energii”, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału!

Dyżur eksperta ds. funduszy europejskich!

18.11.2017

   Już za tydzień (27.11.) w biurze Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu odbędzie się bezpłatny dyżur eksperta do spraw funduszy europejskich! Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG