W kierunku ściślejszej współpracy z Afryką

     Parlament Europejski zaprasza do wzięcia udziału w konferencji dotyczącej relacji UE-Afryka, która odbędzie się 22 listopada 2017 roku w Brukseli.


    

 

     Afrykańscy szefowie państw i rządów, przedstawiciele Unii Afrykańskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych wspólnie z Europosłami PE debatować będą na temat kluczowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i obrony, praw człowieka, zrównoważonego rozwoju oraz gorącego w ostatnim czasie problemu migracji.

    Wydarzenie poprzedza zbliżający się piąty Szczyt Afryka-UE, w ramach którego afrykańscy i europejscy przywódcy podsumują dotychczasową współpracę oraz określą cele i strategie rozwojowe na przyszłość. Szczyt odbędzie się pod koniec listopada w Abidżanie, mieście będącym głównym ośrodkiem gospodarczym i naukowo-kulturalnym Wybrzeża Kości Słoniowej.

     Rejestracja udziału w brukselskiej konferencji potrwa do 16 listopada 2017 roku. Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest na stronie: http://bit.ly/2xE8sKQ.

Smog. Ciemna strona energii

21.11.2017

Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem? Jak radzimy sobie ze smogiem, co jeszcze możemy zrobić i co powinny robić władze samorządowe? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji pt. „Smog. Ciemna strona energii”, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału!

Dyżur eksperta ds. funduszy europejskich!

18.11.2017

   Już za tydzień (27.11.) w biurze Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu odbędzie się bezpłatny dyżur eksperta do spraw funduszy europejskich! Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG