W kierunku ściślejszej współpracy z Afryką

     Parlament Europejski zaprasza do wzięcia udziału w konferencji dotyczącej relacji UE-Afryka, która odbędzie się 22 listopada 2017 roku w Brukseli.


    

 

     Afrykańscy szefowie państw i rządów, przedstawiciele Unii Afrykańskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych wspólnie z Europosłami PE debatować będą na temat kluczowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i obrony, praw człowieka, zrównoważonego rozwoju oraz gorącego w ostatnim czasie problemu migracji.

    Wydarzenie poprzedza zbliżający się piąty Szczyt Afryka-UE, w ramach którego afrykańscy i europejscy przywódcy podsumują dotychczasową współpracę oraz określą cele i strategie rozwojowe na przyszłość. Szczyt odbędzie się pod koniec listopada w Abidżanie, mieście będącym głównym ośrodkiem gospodarczym i naukowo-kulturalnym Wybrzeża Kości Słoniowej.

     Rejestracja udziału w brukselskiej konferencji potrwa do 16 listopada 2017 roku. Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest na stronie: http://bit.ly/2xE8sKQ.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG