W kierunku ściślejszej współpracy z Afryką

     Parlament Europejski zaprasza do wzięcia udziału w konferencji dotyczącej relacji UE-Afryka, która odbędzie się 22 listopada 2017 roku w Brukseli.


    

 

     Afrykańscy szefowie państw i rządów, przedstawiciele Unii Afrykańskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych wspólnie z Europosłami PE debatować będą na temat kluczowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i obrony, praw człowieka, zrównoważonego rozwoju oraz gorącego w ostatnim czasie problemu migracji.

    Wydarzenie poprzedza zbliżający się piąty Szczyt Afryka-UE, w ramach którego afrykańscy i europejscy przywódcy podsumują dotychczasową współpracę oraz określą cele i strategie rozwojowe na przyszłość. Szczyt odbędzie się pod koniec listopada w Abidżanie, mieście będącym głównym ośrodkiem gospodarczym i naukowo-kulturalnym Wybrzeża Kości Słoniowej.

     Rejestracja udziału w brukselskiej konferencji potrwa do 16 listopada 2017 roku. Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest na stronie: http://bit.ly/2xE8sKQ.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

14.08.2018

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi dotyczącymi praworządności w Polsce.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

06.08.2018

Zapraszamy rolników do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej. Tematem - obecne susze i problemy obszarów wiejskich.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG