EKES zaprasza na warsztaty w Brukseli!

    Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach „Zjednoczeni w różnorodności – młodzież przyszłością kultury europejskiej”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 marca 2018 roku w Brukseli i weźmie w nim udział 28 drużyn z państw członkowskich UE oraz 5 z państw kandydujących.

         Warsztaty organizowane są w ramach 9. edycji imprezy „Twoja Europa – Twoje zdanie”. Organizatorzy przewidują udział młodzieży w debacie plenarnej, podczas której poruszane będą zagadnienia dotyczące kultury europejskiej, jej roli w ożywianiu gospodarczym miast i regionów oraz działań Unii Europejskiej, promujących i chroniących obiekty dziedzictwa kulturowego. Na zakończenie imprezy młodzi uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia zaleceń członkom EKES-u i oddania głosu na trzy z nich, które uznają za najbardziej stosowne i interesujące.

     Spotkania przygotowawcze grup roboczych będą odbywały się w języku angielskim, natomiast podczas sesji plenarnych zapewnione będzie tłumaczenie na języki angielski i francuski. W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie przedostatnich klas dowolnych szkół średnich.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 listopada 2017 roku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wydarzenia: Your Europe - Your Say 2018.

    

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG