EKES zaprasza na warsztaty w Brukseli!

    Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach „Zjednoczeni w różnorodności – młodzież przyszłością kultury europejskiej”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 marca 2018 roku w Brukseli i weźmie w nim udział 28 drużyn z państw członkowskich UE oraz 5 z państw kandydujących.

         Warsztaty organizowane są w ramach 9. edycji imprezy „Twoja Europa – Twoje zdanie”. Organizatorzy przewidują udział młodzieży w debacie plenarnej, podczas której poruszane będą zagadnienia dotyczące kultury europejskiej, jej roli w ożywianiu gospodarczym miast i regionów oraz działań Unii Europejskiej, promujących i chroniących obiekty dziedzictwa kulturowego. Na zakończenie imprezy młodzi uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia zaleceń członkom EKES-u i oddania głosu na trzy z nich, które uznają za najbardziej stosowne i interesujące.

     Spotkania przygotowawcze grup roboczych będą odbywały się w języku angielskim, natomiast podczas sesji plenarnych zapewnione będzie tłumaczenie na języki angielski i francuski. W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie przedostatnich klas dowolnych szkół średnich.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 listopada 2017 roku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wydarzenia: Your Europe - Your Say 2018.

    

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

14.08.2018

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi dotyczącymi praworządności w Polsce.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

06.08.2018

Zapraszamy rolników do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej. Tematem - obecne susze i problemy obszarów wiejskich.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG