EKES zaprasza na warsztaty w Brukseli!

    Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach „Zjednoczeni w różnorodności – młodzież przyszłością kultury europejskiej”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 marca 2018 roku w Brukseli i weźmie w nim udział 28 drużyn z państw członkowskich UE oraz 5 z państw kandydujących.

         Warsztaty organizowane są w ramach 9. edycji imprezy „Twoja Europa – Twoje zdanie”. Organizatorzy przewidują udział młodzieży w debacie plenarnej, podczas której poruszane będą zagadnienia dotyczące kultury europejskiej, jej roli w ożywianiu gospodarczym miast i regionów oraz działań Unii Europejskiej, promujących i chroniących obiekty dziedzictwa kulturowego. Na zakończenie imprezy młodzi uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia zaleceń członkom EKES-u i oddania głosu na trzy z nich, które uznają za najbardziej stosowne i interesujące.

     Spotkania przygotowawcze grup roboczych będą odbywały się w języku angielskim, natomiast podczas sesji plenarnych zapewnione będzie tłumaczenie na języki angielski i francuski. W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie przedostatnich klas dowolnych szkół średnich.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 listopada 2017 roku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wydarzenia: Your Europe - Your Say 2018.

    

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG