Lekcja europejska w Inowrocławiu

     15 listopada na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbyła się lekcja europejska, w której uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu.

     W części teoretycznej uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie możliwości w zakresie realizacji projektów młodzieżowych stwarza młodym ludziom Unia Europejska.

     W części praktycznej uczniowie sami stworzyli własne projekty młodzieżowe. Specjalnie na potrzeby zajęć wybrana została spośród uczniów komisja, która oceniła pracę kolegów oraz ich szanse na uzyskanie unijnego wsparcia na realizację swoich pomysłów.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia:

 

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG