Smog. Ciemna strona energii

    Jak co roku w okresie jesienno-zimowym niczym bumerang powraca temat smogu. Jest to problem, który szczególnie mocno dotyka nasz kraj, dlatego tak ważne jest, abyśmy w końcu zaczęli z nim walczyć.

  

    7 grudnia 2017 roku w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Smog. Ciemna strona energii”. Podczas dyskusji zaproszeni eksperci będą starali się odpowiedzieć na pytania:

  • Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem?
  • Jakie przełożenie na działania lokalne ma europejska polityka klimatyczno-energetyczna?
  •  Jak radzimy sobie ze smogiem i co jeszcze możemy zrobić?
  • Co w tym zakresie powinny robić władze samorządowe?

     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Konferencja jest bezpłatna, niemniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze dokonanie rejestracji.

    W dniu konferencji na profilach Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w mediach społecznościowych dostępna będzie także transmisja on-line.

    Więcej informacji: kontakt@politykainsight.pl

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG