Smog. Ciemna strona energii

    Jak co roku w okresie jesienno-zimowym niczym bumerang powraca temat smogu. Jest to problem, który szczególnie mocno dotyka nasz kraj, dlatego tak ważne jest, abyśmy w końcu zaczęli z nim walczyć.

  

    7 grudnia 2017 roku w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Smog. Ciemna strona energii”. Podczas dyskusji zaproszeni eksperci będą starali się odpowiedzieć na pytania:

  • Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem?
  • Jakie przełożenie na działania lokalne ma europejska polityka klimatyczno-energetyczna?
  •  Jak radzimy sobie ze smogiem i co jeszcze możemy zrobić?
  • Co w tym zakresie powinny robić władze samorządowe?

     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Konferencja jest bezpłatna, niemniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze dokonanie rejestracji.

    W dniu konferencji na profilach Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w mediach społecznościowych dostępna będzie także transmisja on-line.

    Więcej informacji: kontakt@politykainsight.pl

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG