Targi Pracy

    W ubiegły czwartek w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu odbyły się Targi Pracy pt.: "Jestem przedsiębiorczy". Organizatorami przedsięwzięcia było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu. Nie zabrakło tam również Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń!

    Wsparcie aktywności zawodowej młodzieży oraz rozszerzanie wiedzy na temat możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji - to główne cele tegorocznego wydarzenia. Młodzież uczestnicząca w targach mogła zapoznać się z ciekawymi ofertami pracy oraz uzyskać fachowe porady od doradców zawodowych oraz specjalistów rynku pracy.

    Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct przygotował szeroką ofertę informacyjną na temat legalnej pracy zagranicą, możliwości, jakie młodym osobom gwarantuje Unia Europejska oraz wolontariatu, który może stanowić interesującą alternatywę dla młodzieży. Uczniowie ZSGH otrzymali przydatne materiały informacyjne i promocyjne.

Wszystkim gorąco dziękujemy za udział w wydarzeniu!

 

 

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG