Dzień Międzynarodowy w Tucznie!

     Stolicą którego europejskiego państwa było kiedyś Rio de Janeiro? Gdzie Wigilia nazywana jest Dniem Miłości? W którym kraju obchodzi się święto kiszonego śledzia? Na te i inne pytanie dotyczące państw Unii Europejskiej odpowiadali wczoraj uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizował tam Dzień Międzynarodowy dla klasy VII oraz klas II i III gimnazjum.

    W ramach wydarzenia przeprowadzony został quiz międzynarodowy, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat zwyczajów i historii państw członkowskich UE. Poznali także wiele ciekawostek, które mogą okazać im się przydatne podczas zagranicznych podróży. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody, natomiast za aktywny udział i współpracę wszyscy uczniowie otrzymali gadżety Europe Direct. Gratulujemy szerokiej wiedzy - nie tylko tej podręcznikowej! :)

 

 

 

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG