Dzień Międzynarodowy w Tucznie!

     Stolicą którego europejskiego państwa było kiedyś Rio de Janeiro? Gdzie Wigilia nazywana jest Dniem Miłości? W którym kraju obchodzi się święto kiszonego śledzia? Na te i inne pytanie dotyczące państw Unii Europejskiej odpowiadali wczoraj uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizował tam Dzień Międzynarodowy dla klasy VII oraz klas II i III gimnazjum.

    W ramach wydarzenia przeprowadzony został quiz międzynarodowy, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat zwyczajów i historii państw członkowskich UE. Poznali także wiele ciekawostek, które mogą okazać im się przydatne podczas zagranicznych podróży. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody, natomiast za aktywny udział i współpracę wszyscy uczniowie otrzymali gadżety Europe Direct. Gratulujemy szerokiej wiedzy - nie tylko tej podręcznikowej! :)

 

 

 

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG