Dzień Międzynarodowy w Tucznie!

     Stolicą którego europejskiego państwa było kiedyś Rio de Janeiro? Gdzie Wigilia nazywana jest Dniem Miłości? W którym kraju obchodzi się święto kiszonego śledzia? Na te i inne pytanie dotyczące państw Unii Europejskiej odpowiadali wczoraj uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń zorganizował tam Dzień Międzynarodowy dla klasy VII oraz klas II i III gimnazjum.

    W ramach wydarzenia przeprowadzony został quiz międzynarodowy, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat zwyczajów i historii państw członkowskich UE. Poznali także wiele ciekawostek, które mogą okazać im się przydatne podczas zagranicznych podróży. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody, natomiast za aktywny udział i współpracę wszyscy uczniowie otrzymali gadżety Europe Direct. Gratulujemy szerokiej wiedzy - nie tylko tej podręcznikowej! :)

 

 

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG