Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Umożliwienie osobom niepełnosprawnym pełnego udziału w społeczeństwie to jeden z priorytetów Komisji Europejskiej. Szczególne miejsce w programie jej działań zajmuje kwestia wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i sprawiedliwości społecznej.

W ramach europejskiej strategii ws. niepełnosprawności 2010-2020 KE podjęła istotne działania wspierające znoszenie barier dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Na 7 grudnia 2017 roku zaplanowane zostało posiedzenie Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO), podczas którego ma zostać przyjęty europejski akt w sprawie dostępności, dzięki któremu będzie możliwa realizacja konkretnych działań poprawiających życie osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji.

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG