Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Umożliwienie osobom niepełnosprawnym pełnego udziału w społeczeństwie to jeden z priorytetów Komisji Europejskiej. Szczególne miejsce w programie jej działań zajmuje kwestia wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i sprawiedliwości społecznej.

W ramach europejskiej strategii ws. niepełnosprawności 2010-2020 KE podjęła istotne działania wspierające znoszenie barier dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Na 7 grudnia 2017 roku zaplanowane zostało posiedzenie Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO), podczas którego ma zostać przyjęty europejski akt w sprawie dostępności, dzięki któremu będzie możliwa realizacja konkretnych działań poprawiających życie osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG