Rusza kolejna edycja konkursu Euroscola!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 16-18 lat.

Pierwszy etap konkursu polega na wypełnieniu do 18 grudnia do godz. 23:59 quizu internetowego na temat Unii Europejskiej, dostępnego na stronie www.euroscola.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2018.

Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu będą miały za zadanie przygotować film, fotoreportaż, esej lub mem na jeden z tematów konkursowych, dostępnych na stronie. Termin nadsyłania prac upływa 2 marca 2018, a laureaci wyłonieni zostaną 21 marca 2018.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd na spotkanie Euroscoli do Strasburga. W trakcie wyjazdu uczniowie będą mieli możliwość odwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego oraz zapoznania się z pracą instytucji.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG