Rusza kolejna edycja konkursu Euroscola!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 16-18 lat.

Pierwszy etap konkursu polega na wypełnieniu do 18 grudnia do godz. 23:59 quizu internetowego na temat Unii Europejskiej, dostępnego na stronie www.euroscola.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2018.

Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu będą miały za zadanie przygotować film, fotoreportaż, esej lub mem na jeden z tematów konkursowych, dostępnych na stronie. Termin nadsyłania prac upływa 2 marca 2018, a laureaci wyłonieni zostaną 21 marca 2018.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd na spotkanie Euroscoli do Strasburga. W trakcie wyjazdu uczniowie będą mieli możliwość odwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego oraz zapoznania się z pracą instytucji.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG