Rusza kolejna edycja konkursu Euroscola!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 16-18 lat.

Pierwszy etap konkursu polega na wypełnieniu do 18 grudnia do godz. 23:59 quizu internetowego na temat Unii Europejskiej, dostępnego na stronie www.euroscola.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2018.

Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu będą miały za zadanie przygotować film, fotoreportaż, esej lub mem na jeden z tematów konkursowych, dostępnych na stronie. Termin nadsyłania prac upływa 2 marca 2018, a laureaci wyłonieni zostaną 21 marca 2018.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd na spotkanie Euroscoli do Strasburga. W trakcie wyjazdu uczniowie będą mieli możliwość odwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego oraz zapoznania się z pracą instytucji.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

II etap "Gwiezdnego Kręgu" za nami!

13.12.2017

     Wczoraj w całej Polsce przeprowadzony został II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". W województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikowani uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test w centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

11.12.2017

     12 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zapraszamy do zapoznania się z listą zakwalifikowanych uczestników oraz wykazem wszystkich centrów egzaminacyjnych w Polsce.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG