"Obrońcy naszych swobód"

     Aby upamiętnić 30. rocznicę ustanowienia Nagrody im. Sacharowa, Parlament Europejski przy współpracy z czterema fotografami Magnum Photos, organizuje wystawę pt.: "Obrońcy naszych swobód". Wystawa przedstawia historie współczesnych działaczy na rzecz praw człowieka.

     Wystawa prezentuje fotografie czterech aktywistów i stypendystów im. Sacharowa z Tunezji, Kambodży, Etiopii oraz Bośni i Hercegowiny. W 2018 roku będzie można obejrzeć ją w różnych państwach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce.

 

 

     Nagroda im. Sacharowa na rzecz Wolności Myśli przyznawana jest co roku osobom, które wniosły szczególny wkład w walkę w obronie praw człowieka. Parlament Europejski systematycznie wspiera laureatów w ich działaniach w zakresie wolności myśli i ekspresji.

Więcej: "Obrońcy naszych swobód" - 30 lat Nagrody im. Sacharowa 1988-2018.

Więcej: Parlament Europejski: "Prawa człowieka: 30 lat Nagrody im. Sacharowa na rzecz Wolności Myśli".

Wirtualne wymiany Erasmus+

23.03.2018

     Wirtualne wymiany Erasmus+ ! Komisja Europejska uruchomiła nową, wirtualną wersję programu na rzecz mobilności, która w ciągu najbliższych dwóch lat umożliwi promowanie dialogu międzykulturowego na jeszcze większą skalę! Co najmniej 25 tys. młodych ludzi z różnych środowisk społecznych skorzysta z rozwoju umiejętności dzięki narzędziom cyfrowego uczenia się.

Warsztaty w Inowrocławiu

22.03.2018

W najbliższy poniedziałek na WZiNS WSG w Inowrocławiu odbędą się warsztaty "Praca i Studia w UE", "Wolontariat i Staże w UE" oraz dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

    Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG