To be or not to be... European?

    „To be or not to be… a European?” – pod tym hasłem odbywać się będzie przyszłoroczna edycja konkursu Young Europeans Award, skierowana do młodzieży z państw Trójkąta Weimarskiego.

    Mogą w nim wziąć udział osoby do 21 roku życia z Polski, Niemiec i Francji, niemniej w związku z faktem, iż tegorocznym gościem honorowym jest Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, organizatorzy zachęcają do realizowania projektów także we współpracy z młodzieżą z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

    Temat projektu może dotyczyć geografii, kultury, dziennikarstwa, sztuki, społeczeństwa lub polityki. Techniki wykonania projektu są dowolne. Prace należy przesłać do 1 marca 2018 roku.

    Więcej informacji dostępnych na stronie: Young Europeans Award.

 

Wirtualne wymiany Erasmus+

23.03.2018

     Wirtualne wymiany Erasmus+ ! Komisja Europejska uruchomiła nową, wirtualną wersję programu na rzecz mobilności, która w ciągu najbliższych dwóch lat umożliwi promowanie dialogu międzykulturowego na jeszcze większą skalę! Co najmniej 25 tys. młodych ludzi z różnych środowisk społecznych skorzysta z rozwoju umiejętności dzięki narzędziom cyfrowego uczenia się.

Warsztaty w Inowrocławiu

22.03.2018

W najbliższy poniedziałek na WZiNS WSG w Inowrocławiu odbędą się warsztaty "Praca i Studia w UE", "Wolontariat i Staże w UE" oraz dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

    Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG