Nowa prezydencja w Radzie Unii Europejskiej

    Wraz z nadejściem nowego roku prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła Bułgaria—najbiedniejsze obecnie państwo UE. „Zjednoczenie tworzy siłę” - tak brzmi hasło bułgarskiej prezydencji.

 

 

   

 

    Do priorytetów Sofii należą przede wszystkim polityka spójności, wyrównywanie poziomu życia w państwach członkowskich oraz europejska perspektywa Bałkanów Zachodnich. Ponadto, Bułgaria przejęła część wyzwań, które nie zostały sfinalizowane za estońskiej kadencji. Dotyczą one głównie kwestii bezpieczeństwa oraz migracji– to na Bułgarów spadnie ciężar koordynowania negocjacji w sprawie osiągnięcia migracyjnego kompromisu.

 

    Bułgaria należy do Unii Europejskiej od 2007 roku. Przewodnictwo w Radzie na pewno wpłynie pozytywnie na wizerunek tego państwa zarówno w UE, jak i poza nią.

Wirtualne wymiany Erasmus+

23.03.2018

     Wirtualne wymiany Erasmus+ ! Komisja Europejska uruchomiła nową, wirtualną wersję programu na rzecz mobilności, która w ciągu najbliższych dwóch lat umożliwi promowanie dialogu międzykulturowego na jeszcze większą skalę! Co najmniej 25 tys. młodych ludzi z różnych środowisk społecznych skorzysta z rozwoju umiejętności dzięki narzędziom cyfrowego uczenia się.

Warsztaty w Inowrocławiu

22.03.2018

W najbliższy poniedziałek na WZiNS WSG w Inowrocławiu odbędą się warsztaty "Praca i Studia w UE", "Wolontariat i Staże w UE" oraz dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

    Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG