Startujemy z lekcjami europejskimi!

Ruszamy z lekcjami europejskimi! Pierwsze w tym roku odbyły się w Radzikach Dużych.

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń zaprasza nauczycieli ze wszystkich szkół w Toruniu i okolicach do współpracy przy organizacji lekcji europejskich z zakresu komunikacji, roli w UE, a także zasad integracji oraz historii wspólnoty. Po dokładnym uzgodnieniu terminu i charakteru spotkania, pracownicy punktu ED - Toruń postarają się przygotować odpowiednie ćwiczenia, zabawy oraz gry zespołowe, które wprowadzą uczniów w temat zajęć. Po każdych zajęciach najbardziej aktywni uczestnicy zostaną nagrodzeni drobnymi gadżetami.
Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: (52) 567 00 09
lub mailowo: europedirect-torun@byd.pl.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG