Relacja z Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+

    12 stycznia br. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Wzięło w nim udział ponad 2 tys. osób.

   Wydarzenie składało się z 16 sesji tematycznych - w jednej z nich udział wzięła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która uczestniczyła w panelu poświęconym praktykom i stażom dla zagranicznym dla uczniów i kadry nauczycielskiej. – Fundusze unijne to pieniądze dla Państwa, żebyście doświadczenia, które przywozicie z zagranicy, a które uczniowie wynoszą ze spotkań z rówieśnikami, wnosili do systemu – powiedziała minister.

Budżet Programu Erasmus+ na lata 2014-2020 wynosi 14,7 mld euro, z których skorzysta łącznie około 4 mln osób, w tym 2 mln studentów oraz ok. 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą.

Zobacz relację z wydarzenia: Erasmus+ dla przedszkolaka i seniora.

 

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

12.07.2018

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej. Tym razem mowa jest o Grecji, która ciągle boryka się z problemem finansowym.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

09.07.2018

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej dotyczącym inwestowania funduszy na rzecz spójności. Tym razem coś dla kierowców!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG