Relacja z Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+

    12 stycznia br. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Wzięło w nim udział ponad 2 tys. osób.

   Wydarzenie składało się z 16 sesji tematycznych - w jednej z nich udział wzięła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która uczestniczyła w panelu poświęconym praktykom i stażom dla zagranicznym dla uczniów i kadry nauczycielskiej. – Fundusze unijne to pieniądze dla Państwa, żebyście doświadczenia, które przywozicie z zagranicy, a które uczniowie wynoszą ze spotkań z rówieśnikami, wnosili do systemu – powiedziała minister.

Budżet Programu Erasmus+ na lata 2014-2020 wynosi 14,7 mld euro, z których skorzysta łącznie około 4 mln osób, w tym 2 mln studentów oraz ok. 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą.

Zobacz relację z wydarzenia: Erasmus+ dla przedszkolaka i seniora.

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG