Cascais Europejską Stolicą Młodzieży 2018 roku

    Byliście kiedyś w Cascais? To portugalskie miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2018 roku! Hasło, pod jakim Portugalczycy będą realizować swoje działania brzmi: "Global Youths" i odnosi się do możliwości, jakie daje młodym ludziom bycie obywatelami świata.

    Przez cały rok organizowane będą wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, społecznym i ekonomicznym, angażujące młodzież do wspólnego działania, kreatywnego myślenia, rozwoju oraz realizacji ich własnych, innowacyjnych pomysłów.

    W wyścigu o tytuł ESM Cascais pokonało takie miasta, jak Kecskemét, Manchester, Novi Sad czy Perugia. Być może 2018 rok to dobry czas na zaplanowanie wakacji w słonecznej Portugalii?

 

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG