Fundusze UE na renowację szpitala w Toruniu

    Zaplanowana na lata 2016-2019 renowacja szpitala im. Rydygiera w Toruniu z dnia na dzień coraz bardziej zbliża się do finalizacji. Efekty prac widoczne są niemal gołym okiem, większość budynków jest w zaawansowanej budowie. Otrzymujemy bardzo pozytywny odzew od pacjentów, którzy chwalą postępy i szybkość prac budowy – mówi dyrektor szpitala, Sylwia Sobczak.

        Wszystko za sprawą kombinacji innowacyjnych mechanizmów finansowania UE oraz pożyczce otrzymanej w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy. Łączna kwota dofinansowania rozbudowy toruńskiego szpitala z unijnych funduszy to 57 mln euro.

    Województwo kujawsko-pomorskie jest pierwszym beneficjentem sektora publicznego, który otrzymał pożyczkę z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFSI).

Toruński szpital, zgodnie z planem, zostanie w całości oddany do użytku przed końcem 2019 roku.

Więcej informacji:

EU funding helps renovate and fit out Rydygier general hospital.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG