Fundusze UE na rewitalizację toruńskich młynów Richtera

    Już wkrótce rusza rewitalizacja niezagospodarowanej części toruńskich młynów Richtera. Obok Młyna Wiedzy stanie marszałkowski Młyn Kultury, w którym mieścić się będą mediateka Książnicy Kopernikańskiej, sala wystawowa Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka oraz sala prób i przedstawień Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury (WOAK).

    Całkowity koszt inwestycji wyniesie 21,5 mln złotych, z czego aż 15 mln złotych pokryją środki z funduszy UE, stanowiące wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

    Jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku wyłonieni zostaną zwycięzcy przetargów na wykonawcę robót budowlanych oraz inżyniera kontraktu. Planowo Młyn Kultury powinien zostać oddany do użytku w 2019 roku.


 


Więcej informacji: http://www.edupolis.pl/marszalkowski-mlyn-kultury-powstanie-w-toruniu/.

Z Widokiem na... śwadomy wolontariat zagraniczny!

23.02.2018

     Gorąco zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w otwartej debacie dotyczącej wolontariatu zagranicznego, która odbędzie się 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Domu Europy we Wrocławiu (ul. Widok 10).

Orientation Week na WSG!

23.02.2018

     Przed nami Orientation Week na WSG! Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. Tegorocznym zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG