Orientation Week na WSG!

Przed nami Orientation Week na WSG!

Co semestr pięć bydgoskich uczelni wyższych łączy siły i organizuje dla studentów tydzień atrakcji, warsztatów i spotkań z polską kulturą by pomóc studentom zagranicznym zrobić pierwsze kroki w Bydgoszczy i ułatwić aklimatyzację. To właśnie podczas tych dni tworzą się pierwsze przyjaźnie, które później niejednokrotnie przetrwają po zakończeniu mobilności.

Zwieńczeniem tygodnia atrakcji będzie Orientation Day, podczas którego zagraniczni studenci spotkają się ze studentami Wydziału Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu! 3 marca 2018 roku zaproszeni studenci wezmą udział w warsztatach dotyczących mobilności, pracy i wolontariatu zagranicznego oraz dokumentów europass. Będzie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń oraz wzajemnych inspiracji.

Organizatorami Orientation Day są Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct Toruń i Bydgoszcz, Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu oraz Regionalny i Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesk w Bydgoszczy i Inowrocławiu.

 

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

12.07.2018

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej. Tym razem mowa jest o Grecji, która ciągle boryka się z problemem finansowym.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

09.07.2018

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej dotyczącym inwestowania funduszy na rzecz spójności. Tym razem coś dla kierowców!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG