Lekcje europejskie w Radzikach Dużych

    27 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Radzikach Dużych odbyły się lekcje europejskie dla klas V i VII. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat Unii Europejskiej, jej symbolami oraz korzyściami płynącymi z bycia Obywatelem UE. Wszyscy uczestnicy zajęć wzięli także udział w quizie na temat zwyczajów panujących w różnych państwach Unii. Najaktywniejsi otrzymali gadżety Europe Direct.

    Jeśli Twoja szkoła jest również zainteresowana lekcjami europejskimi prowadzonymi przez PIE Europe Direct - skontaktuj się z nami! Mailowo: europedirect-torun@byd.pl lub telefonicznie: (52) 567 00 09.

 

Wirtualne wymiany Erasmus+

23.03.2018

     Wirtualne wymiany Erasmus+ ! Komisja Europejska uruchomiła nową, wirtualną wersję programu na rzecz mobilności, która w ciągu najbliższych dwóch lat umożliwi promowanie dialogu międzykulturowego na jeszcze większą skalę! Co najmniej 25 tys. młodych ludzi z różnych środowisk społecznych skorzysta z rozwoju umiejętności dzięki narzędziom cyfrowego uczenia się.

Warsztaty w Inowrocławiu

22.03.2018

W najbliższy poniedziałek na WZiNS WSG w Inowrocławiu odbędą się warsztaty "Praca i Studia w UE", "Wolontariat i Staże w UE" oraz dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

    Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG