Orientation Day za nami!

   Co to był za dzień! Studenci Wydziału Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu spotkali się z zagranicznymi studentami z Bydgoszczy. Podczas Orientation Day, organizowanego przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct Toruń i Bydgoszcz, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Bydgoszcz oraz Wyższą Szkołę Gospodarki, wszyscy studenci mieli okazję do poznania nowych ludzi oraz aktywnej integracji. Wszystko w ramach warsztatów dotyczących mobilności, dzięki którym mogli dowiedzieć się, czym należy kierować się szukając pracy zagranicą, czym są Eures oraz Eurodesk, a także z jakich dokumentów składa się Europass. W jednej z części praktycznych studenci sami stworzyli przykładowe CV, co oprócz treści merytorycznej, przyniosło im dużo zabawy!

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu, a zagranicznym gościom - wartościowego i miłego pobytu w Polsce! :)

 

Wirtualne wymiany Erasmus+

23.03.2018

     Wirtualne wymiany Erasmus+ ! Komisja Europejska uruchomiła nową, wirtualną wersję programu na rzecz mobilności, która w ciągu najbliższych dwóch lat umożliwi promowanie dialogu międzykulturowego na jeszcze większą skalę! Co najmniej 25 tys. młodych ludzi z różnych środowisk społecznych skorzysta z rozwoju umiejętności dzięki narzędziom cyfrowego uczenia się.

Warsztaty w Inowrocławiu

22.03.2018

W najbliższy poniedziałek na WZiNS WSG w Inowrocławiu odbędą się warsztaty "Praca i Studia w UE", "Wolontariat i Staże w UE" oraz dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

    Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG