KE walczy z nielegalnymi treściami w Internecie

     2 marca 2018 roku Komisja Europejska (KE) wydała zalecenie zawierające zestaw środków operacyjnych, przyspieszających walkę z nielegalnymi treściami w Internecie.  Dotyczy to wszystkich rodzajów nielegalnych treści, w tym o charakterze terrorystycznym, seksualnym, zawierających towary podrobione oraz naruszających prawa autorskie. Zalecenie obejmuje wszystkie  państwa członkowskie Unii Europejskiej (UE) oraz przedsiębiorstwa.

      Wiceprzewodniczący do spraw jednolitego rynku cyfrowego Andrus Ansip powiedział: Platformy internetowe stają się głównym źródłem informacji, mają zatem obowiązek zapewnienia bezpiecznego środowiska dla swoich użytkowników. To, co jest nielegalne offline, jest również nielegalne online. Wiele platform usuwa więcej nielegalnych treści niż kiedykolwiek dotychczas, co pokazuje, że samoregulacja może przynieść efekty. Musimy jednak szybciej reagować na propagandę terrorystyczną i inne nielegalne treści, które stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli i ich praw podstawowych.

     Zobacz także: Zestawienie informacji na temat nielegalnych treści w Internecie.

 

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG