Praca, studia, wolontariat, staże w UE.... w Inowrocławiu!

     26 marca na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbyły się warsztaty „Praca i studia w UE” oraz „Wolontariat i staże w UE”. Uczniowie dowiedzieli się, na co należy zwrócić uwagę wyjeżdżając do pracy za granicę, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Zapoznali się także ze źródłami informacji o zagranicznych ofertach pracy oraz działaniami m.in. sieci EURES oraz Urzędu Pracy.

     Uczestnicy drugich warsztatów dowiedzieli się, czym jest wolontariat oraz czy może stanowić ciekawą alternatywę pracy zarobkowej. Zapoznali się także z bazą informacyjną, projektową i grantową Eurodesku, a także rozwiązali test dopasowujący ich oczekiwania, umiejętności i możliwości do konkretnych projektów wolontariatu.

     Do udziału w warsztatach zaproszona została także francuska wolontariuszka Celydone Wohlfeil, która opowiedziała o tym, jak dzięki Wolontariatowi Europejskiemu znalazła się w Polsce.

     W godzinach popołudniowych na Wydziale odbył się także dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

14.08.2018

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi dotyczącymi praworządności w Polsce.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

06.08.2018

Zapraszamy rolników do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej. Tematem - obecne susze i problemy obszarów wiejskich.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG