Praca, studia, wolontariat, staże w UE.... w Inowrocławiu!

     26 marca na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu odbyły się warsztaty „Praca i studia w UE” oraz „Wolontariat i staże w UE”. Uczniowie dowiedzieli się, na co należy zwrócić uwagę wyjeżdżając do pracy za granicę, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Zapoznali się także ze źródłami informacji o zagranicznych ofertach pracy oraz działaniami m.in. sieci EURES oraz Urzędu Pracy.

     Uczestnicy drugich warsztatów dowiedzieli się, czym jest wolontariat oraz czy może stanowić ciekawą alternatywę pracy zarobkowej. Zapoznali się także z bazą informacyjną, projektową i grantową Eurodesku, a także rozwiązali test dopasowujący ich oczekiwania, umiejętności i możliwości do konkretnych projektów wolontariatu.

     Do udziału w warsztatach zaproszona została także francuska wolontariuszka Celydone Wohlfeil, która opowiedziała o tym, jak dzięki Wolontariatowi Europejskiemu znalazła się w Polsce.

     W godzinach popołudniowych na Wydziale odbył się także dyżur eksperta ds. funduszy europejskich.

Światowy Dzień Książki

23.04.2018

To już dziś! Wielkie święto książki - Światowy Dzień Książki. Nie czekaj do jutra, weź książkę i uczcij jej święto.  

Intrreg Europa

20.04.2018

Czytelniku!

Zapoznaj się z komunikatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dotyczącym programu Interreg Europa. Jeśli działasz w fundacji, stowarzyszeniu albo jesteś pracownikiem instytucji KONIECZNIE zajrzyj.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG