Światowy Dzień Książki

Czytelniku!

To dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto jednej z najlepszych rzeczy jaką stworzył człowiek - książki. To dzięki niej możemy poznać historię, zrozumieć świat albo samemu wykreować swój własny. Dzięki książce budujemy zasób słownictwa, rozwijamy wyobraźnię, usypiamy dzieci. 

Jak wskazują badania - niestety - tylko co trzeci z nas Polaków czyta książki. Wielu ankietowanych odpowiada, że ostatnią książką były lektury szkolne. Czym to jest spowodowane? Ceną książki? Brakiem mody? Zapewne powodów jest wiele. Naprzeciw wyzwaniu stają biblioteki i organizacje, które tworzą tzw. book-crossingi (miejsca, imprezy pozwalające wymienić się przeczytanymi przez nas książkami). 

Pamiętajmy aby czytać książki. Te papierowe jak i elektroniczne. Nawet w samochodzie zamiast radia polecamy audiobooki ;)

Jeśli natomiast chcesz poczytać coś o Unii Europejskiej przyjdź do naszego biura - znajdziemy coś interesującego dla Ciebie.

pozdrawiamy serdecznie i niech książka zawsze będzie z Tobą

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG