Lekcje Europejskie w SP10 w Toruniu

25 kwietnia konsultant Europe Direct - Toruń spotkał się z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu. Uczniowie szkoły mieli okazje w czasie odbywających się lekcji europejskich zapoznać się z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, pracy eurodeputowanych oraz możliwościami jakie daje im Unia Europejska w sferze edukacji. Młodzież interesowały przede wszystkim sprawy związane z programem Erasmus+, stażami w instytucjach unijnych oraz wyjazdami edukacyjnymi.

Uczniowie mieli też okazję spytać przedstawiciela ED Toruń o nurtujące ich sprawy związane z funkcjonowaniem Unii. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa, przyszłości Unii a także spraw kulinarnych.

Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 10 za zaproszenie i zaufanie. Już wkrótce znów się zobaczymy, gdyż jak już pisaliśmy - 11 maja odbędzie się tam konkurs dotyczący Wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Relacja foto wkrótce.

 

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG