Święta Majowe

Czytelniku,

w imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Toruń życzymy Ci udanej i spokojnej majówki. Liczymy, ze spędzisz ją bezpiecznie i po długim weekendzie wrócisz na naszą stronę ;) Tym, którzy pracują - rozumiemy Was. Punkt Informacji Europejskiej pracuje w normalnych godzinach zarówno dziś jak i w piątek. 

Czy wiesz, że dni 1-3 maja to bardzo intensywne chwile pod względem świąt?

1 maja obchodzimy Święto Pracy uchwalone na cześć ludzi pracy. Wczoraj też, świętowaliśmy 14 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Cieszymy się, ze przez tyle lat Polska mogła rozwijać się wraz z pomocą unijną. Pamiętajmy, że Unia to nie tylko fundusze dzięki którym możemy pokonać Wisłę w Toruniu drugim mostem albo jeździć nowymi tramwajami. To nie tylko fundusze na odnowę zabytków, rewitalizację skwerów czy parków. To także cała gama programów pomocowych, wsparcia. Zarówno dla osób chcących założyć własną firmę, studentów chcących pojechać na studia poza granice jak i nas - wszystkich obywateli. Liczne imprezy i wydarzenia dofinansowane są z funduszy unijnych. Cieszymy się, że pomarańczowych i białych tabliczek z logiem EFS i flagą UE przybywa w naszym regionie. 

Rozumiemy, że Unia przeżywa trudne chwile, ale tylko zjednoczeni możemy pokonać każdą przeszkodę i rozwiązać każdy problem. Polska dzięki Unii zmieniła się i niech dalej zmienia się na lepsze. 

2 maja obchodzimy Święto Flagi - dzień, w którym oddajemy cześć biało-czerwonym barwom, za które walczył pokolenia. Dołączmy się do świętowania i wywieśmy flagę przed domem, instytucją. Pokażmy, że pamiętamy o tych, którzy walczyli aby dziś ta flaga mogła powiewać w Polsce nad naszymi głowami. 

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. 227 lat temu Polska uchwaliła pierwsza w Europie i drugą na świecie konstytucję. 

3 dni, tyle świąt. Czas urlopu, odpoczynku i wytchnienia. Korzystajmy na tyle na ile możemy i cieszmy się ładną pogodą. 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Toruń pracuje normalnie w piątek (4 maja) w godzinach 8-16. Zapraszamy ;)

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

12.07.2018

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej. Tym razem mowa jest o Grecji, która ciągle boryka się z problemem finansowym.

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

09.07.2018

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji Europejskiej dotyczącym inwestowania funduszy na rzecz spójności. Tym razem coś dla kierowców!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG