Lekcje Europejskie w Grabkowie

Wczoraj (10.05) odbyły się w Grabkowie spotkania w ramach Dnia Europy. Na zaproszenie CEIPM oraz dyrekcji szkoły, niestrudzony przedstawiciel Europe Direct Toruń  spotkał się z klasą 3 gimnazjum. Podczas 1.5 godziny zajęć rozmawiano o tym czym jest Unia Europejska, co daje nam mieszkańcom regionu oraz czy faktycznie w Unii jest bezpiecznie. W drugiej części spotkania przyszedł czas na poważniejsze rozmowy - wyjazdy w ramach programu Erasmus+, staże w instytucjach europejskich oraz sprawy związane z rozwojem młodzieży w najbliższych latach (wszak dopiero co napisali egzamin gimnazjalny). 

Młodzież wytrwała dzielnie na spotkaniu. Na zakończenie pamiątki w postaci gadżetów ED Toruń, pamiątkowe zdjęcia i podziękowania dyrekcji.

Już teraz czekamy na kolejne możliwości spotkań z młodzieżą w Grabkowie. Pani dyrektor zdradziła nam, ze sa tam aż 3 szkoły. Więcej informacji wkrótce.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

Złotniki Kujawskie i Dzien Europy

17.05.2018

140 dzieci świętowało wraz z Europe Direct Toruń Dzien Europy. Misie, flagi i projekt EURO. To nie były wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do nas!

Dzień Europy Inowrocław

16.05.2018

Liczne zabawy dla dzieci, fotobudka i grill. Tak w Inowrocławiu świętowaliśmy Dzień Europy w Inowrocławiu. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w niusa ;)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG