Bydgoski Festiwal Nauki w Inowrocławiu

-

Czytelniku, czytelniczko!

Przed Wami relacja z Bydgoskiego Festiwalu Nauki w Inowrocławiu. 25-26 maja to dwa dni pełne wydarzeń zarówno naukowych, laboratoryjnych i sportowo-rekreacyjnych. 

25 maja to dzień, w którym mieliśmy okazje porozmawiać o Unii Europejskiej. Z najmłodszymi rozmawialiśmy o symbolach Unii, liczyliśmy gwiazdki i okazuje się, że jednak jest ich 12! Znaleźliśmy też dom dla Syriusza i powędrował on do dwóch szkół w regionie. Do teraz mamy problem czy flaga jest niebieska czy granatowa - odpowiedź pewnie poznamy na następnym festiwalu nauki. Oprócz zajęć europejskich mieliśmy też okazję pobawić się Kołem Fortuny. Dwa istotne zagadnienia - gdzie lecimy na wakacje oraz w poszukiwaniu Polski. Na kilkaset zakręceń Polska wypadła zaledwie 3-4 razy! Za każdy los dzieci otrzymywały upominkowe gadżety. Furorę robiły świecące długopisy. 

Obok naszego stanowiska i prelekcji podczas Festiwalu Nauki było wiele, wiele innych pokazów i zajęć. Pokaz psa tropiącego, musztra oraz pierwsza pomoc. Nie? To może pokaz piłkarski, grill i eksperymenty z ciastoliną. Jeszcze mało? To może zabawa z azotem i inne eksperymenty chemiczne? To wszystko było w Inowrocławiu. Zapraszamy też do innych relacji portali z Inowrocławia:

http://ino.online/n.php?wiadomosc=31024&nr=1

http://inianie.pl/inowroclawska-odslona-ix-edycji-bydgoskiego-festiwalu-nauki/

http://inowroclaw.naszem

iasto.pl/artykul/bydgoski-festiwal-nauki-na-wsg-w-inowroclawiu-zdjecia,4662181,artgal,t,id,tm.html

http://www.inowroclaw.byd.pl/festiwal-nauki-i-piknik-nukowo-rodzinny-z-wsg-inowroclaw.640.html

Informacje bieżące

13.12.2018

Informacje na najbliższy czas oraz informacja o zamknięciu biura

Dyżur doradcy

10.12.2018

Informacje nt. dyżuru eksperta!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG