Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

Orędzie o Stanie Unii, 12 września 2018

W środę 12 września br. przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosi w sali posiedzeń plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu coroczne orędzie o stanie Unii.

W zeszłorocznym orędziu przewodniczący Komisji przedstawił swoją wizję Unii Europejskiej do 2025 r. Przemówieniu towarzyszyły konkretne inicjatywy dotyczące handlu, kontroli inwestycji, bezpieczeństwa cybernetycznego, przemysłu i ochrony danych.

Tegoroczne orędzie zostanie wygłoszone w kontekście przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz toczącej się debaty na temat przyszłości Unii Europejskiej składającej się z 27 państw członkowskich. W orędziu i tym razem pojawią się nowe propozycje działań, które niezwłocznie będą wprowadzone w życie.

Co roku w orędziu o stanie Unii podsumowywane są osiągnięcia z ubiegłego roku i przedstawiane priorytety na nadchodzący rok. Przewodniczący wyjaśnia również, w jaki sposób Komisja planuje zająć się najważniejszymi wyzwaniami, przed którymi staje Unia Europejska.

Po przemówieniu odbywa się debata plenarna. W ten sposób rozpoczyna się dialog z Parlamentem Europejskim i Radą, mający na celu opracowanie programu prac Komisji na kolejny rok.

Przemówienie będzie transmitowane na żywo (z grafiką, wykresami i innymi materiałami wizualnymi) na Facebooku (Facebook Live), na kanale EbS oraz na stronie internetowej KE. Początek transmisji 12 września br. o godz. 9:00.

 

Więcej informacji: https://ec.europa.eu/poland/events/180830_soteu_pl

 

Konferencja DG REGIO

27.11.2019

Relacja techniczna z konferencji DG REGIO

Dyżur doradcy

27.11.2019

Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich - dziś od 16!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG