Wyjazd na szkolenie w Brukseli

Już jest! Długo oczekiwana relacja z Brukseli.

10 października Europe Direct Toruń udał się w podróż do Brukseli aby tam, wraz z całą siecią ED rozmawiać o nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Rozmowy rozpoczęły się czwartkowym rankiem i trwały do późnych godzin wieczornych. W czasie obrad występowali przedstawiciele Komisji Europejskiej, którzy prezentowali przed publicznością nowe narzędzia związane z działaniami profrekwencyjnymi.

Przypomnijmy, ze frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest w Polsce najniższa wśród wszystkich wyborów jakie są u nas prowadzone.

W części popołudniowej spotkania zostaliśmy podzieleni na grupy aby wskazać jak dotrzeć, jak rozmawiać i jak promować wybory wśród istotnych grup społecznych. W naszym zespole pomysłów było bardzo dużo, począwszy od wydarzeń merytorycznych jak debaty, konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, studentami czy uczestnikami Uniwersytetów Trzeciego Wieku po działania promocyjne i sportowe jak biegi, happeningi czy konkursy.

W piątek nastąpiło podsumowanie i to właśnie Europe Direct Toruń w imieniu sieci ED w Polsce miał okazję przemawiać w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego.

@foto Twitter (PE we Wrocławiu)

W piątek ostatnie rozmowy i podróż samolotem do kraju.

To były bardzo pracowite dni, z których wynieśliśmy bardzo wiele przydatnych informacji.

Na koniec 2 zdjęcia ciekawostki.

 

Konferencja DG REGIO

27.11.2019

Relacja techniczna z konferencji DG REGIO

Dyżur doradcy

27.11.2019

Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich - dziś od 16!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG