Konferencja DG REGIO

już na spokojnie krótki news na temat wczorajszego wydarzenia.
Pod koniec 2018 roku Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct otrzymały możliwość wnioskowania o granty w ramach działań z budżetu DG REGIO. Trochę testowo, trochę z mierzeniem sił na zamiary złożyliśmy wniosek o organizację konferencji. Konferencji, która miała połączyć akademicką debatę, spostrzeżenia mieszkańców i społeczników oraz beneficjentów i instytucji zaangażowanych w Politykę Spójności.
Postanowiliśmy poddać dyskusji nową perspektywę UE 2021-2027, nowe priorytety KE oraz samą ideę polityki spójności.
Szukaliśmy odpowiedzi, rozwiązań i mówiliśmy o błędach i propozycjach.
Więcej szczegółów na temat samej merytorycznej części wydarzenia poświęcimy o wiele większy wpis tutaj a na naszej stronie pojawi się opracowanie tematyczne.
Jesteśmy zadowoleni z konferencji. Nieśmiało możemy stwierdzić, że to taki mały sukces, który jeśli się uda w najbliższym naborze to będziemy go kontynuować.

Trochę technicznych kwestii:
Zaprosiliśmy akademików z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: prof. Mirosława Geise oraz prof. Marię Szatlach (również członek Team Europe). Dyrektora Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Bohdana Skrzypczaka oraz dyrektora z Urzędu Marszałkowskiego Rafała Pietrucienia.
Gościliśmy w przepięknych salach Pałacu w Ostromecku.
Przez całą konferencję "przewinęło" się około 70-80 osób. Jesteśmy zadowoleni z publiki, dyskusji i poziomu tego wydarzenia.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział. Oby do za rok.

Zaproszenie dla młodzieży do debaty!

02.12.2020

Zaproszenie dla młodzieży - Weź udział w debacie o przyszłości Europy!

List otwarty

30.11.2020

List do Obywateli UE

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG