Konkurs

KOMISJA EUROPEJSKA OGŁASZA KONKURS NA FELIETON REPORTERSKI NA… INSTAGRAM

 

Lubisz pisać? Potrafisz zwięźle wyrażać swoje myśli? Podejmij wyzwanie i sprawdź swoje umiejętności reporterskie. Weź udział w ogłoszonym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce konkursie pt. #małekroki i napisz felieton reporterski na… Instagram!

 

Koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu zaledwie miesiąca zmienił nasz dotychczasowy styl życia. Nałożone restrykcje mocno ograniczyły możliwości podróżowania. Kontakty z rodziną czy przyjaciółmi przeniosły się do Internetu. Dzisiaj Europa małymi krokami zaczyna wracać do życia. W kolejnych krajach UE otwierają się restauracje, zakłady fryzjerskie czy siłownie. W czerwcu i lipcu większość państw członkowskich planuje otworzyć granice. Będziemy mogli odwiedzić naszych bliskich, za którymi tęsknimy. Ale zanim będzie to możliwe, o swoich przyjaciołach możemy napisać.

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce ogłosiło konkurs pt. #małekroki, w którym można opisać swojego przyjaciela/przyjaciółkę z innego kraju Unii Europejskiej. Kogoś, za kim tęsknimy, a kogo jeszcze nie możemy osobiście zobaczyć. Tekst należy przesłać w formie felietonu reporterskiego. To krótka, skondensowana opowieść o kimś lub o czymś, w której autor może podzielić się swoją opinią, refleksją, często w dowcipny sposób. Wyzwanie jest tym trudniejsze, że felieton ma być napisany na Instagram, który dodatkowo stawia ograniczenia w zakresie długości tekstu i ma swój styl narracji.

 

ZASADY KONKURSU

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przesłać tekst (od 1800 do 2000 znaków ze spacjami) o bliskiej nam osobie mieszkającej w innym kraju Unii Europejskiej. Do tekstu należy dołączyć zdjęcie lub grafikę przedstawiającą tę osobę, bądź miejsce, przedmioty, które się nam z nią kojarzą oraz hashtagi, którymi chcielibyśmy oznaczyć naszą pracę, m.in. hashtag kraju, z którego pochodzi bohater/ka felietonu. Prace konkursowe można przesyłać od 8 czerwca do 8 lipca br. włącznie na adres konkurs@malekroki.eu.

 

Szczegóły konkursu, regulamin i podpowiedzi, jak napisać felieton reporterski, znajdują się na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie www.malekroki.eu. Warto tam zaglądać i być na bieżąco z informacjami o konkursie.

 

NAGRODY

Nagrodą w konkursie są trzy miejsca na jednodniowe spotkanie warsztatowe prowadzone przez Mariusza Szczygła – reportera, redaktora i wydawcę książek literackich, laureata nagrody Nike. Mariusz Szczygieł, wraz z przedstawicielem Komisji Europejskiej, będzie także zasiadał w jury konkursu. Laureaci konkursu, otrzymają również najnowszą książkę Mariusza Szczygła pt. „Osobisty przewodnik po Pradze” z autografem autora. Książkę otrzymają też autorzy 10 wyróżnionych prac. Wybrane prace zostaną opublikowane na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie konkursowej www.malekroki.eu.

 

KONTAKTkonkurs@malekroki.eu

 

Komisja Europejska jest organem wykonawczym Unii Europejskiej, niezależnym od rządów państw członkowskich UE. Zadaniem Komisji jest reprezentowanie interesów UE jako całości. KE przygotowuje projekty nowych aktów prawnych, które następnie prezentuje Parlamentowi Europejskiemu oraz Radzie UE. Jest również odpowiedzialna za wprowadzanie w życie ustawodawstwa wspólnotowego, prowadzi programy unijne, nadzoruje wszystkie unijne agencje i zarządza budżetem UE. Komisja Europejska ma swoje przedstawicielstwa we wszystkich krajach członkowskich UE.

Raport działań UE za rok 2020

11.04.2021

Raport działań UE za rok 2020

Bezpieczeństwo szczepionek

11.04.2021

Informacje na temat szczepionek - raport bezpieczeństwa

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG