15.11.2017r. Biuro PIEED nieczynne

     W dniu jutrzejszym (15.11.) Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu będzie zamknięty – pracujemy w Inowrocławiu. Zapraszamy do kontaktu mailowego: europedirect-torun@byd.pl.

     Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami na temat konkursów „Polska-Europa-Świat” oraz „Zjednoczeni w różnorodności”. Termin nadsyłania prac w obu przypadkach upływa 10 grudnia 2017 roku.

     „Polska-Europa-Świat” to konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej. Mogą w nim wziąć udział prace obronione w 2017 roku. Szczegóły: „Polska-Europa-Świat”.

     „Zjednoczeni w różnorodności” to cykl trzech konkursów dla dzieci i młodzieży, których celem jest pokazanie wielobarwności językowej i kulturowej Unii Europejskiej oraz korzyści wynikających z uczenia się języków obcych. Uczniowie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, lingwistycznym lub fotograficznym. Wśród nagród głównych jest wizyta w Brukseli lub Strasburgu! Szczegóły: „Zjednoczeni w różnorodności”.

 

Smog. Ciemna strona energii

21.11.2017

Jak regulacje na szczeblu unijnym mogą pomóc w walce ze smogiem? Jak radzimy sobie ze smogiem, co jeszcze możemy zrobić i co powinny robić władze samorządowe? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji pt. „Smog. Ciemna strona energii”, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału!

Dyżur eksperta ds. funduszy europejskich!

18.11.2017

   Już za tydzień (27.11.) w biurze Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Toruniu odbędzie się bezpłatny dyżur eksperta do spraw funduszy europejskich! Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń przy Wydziale Technicznym WSG